Péče a údržba

Návod k obsluze a údržbě plastových oken a dveří

Zakoupili jste prvotřídní výrobek, odpovídajících mezinárodně uznávaným značkám jakosti. Plastová okna a dveře byly vyrobena s největší péčí moderními technologiemi v řízení systému jakosti, odpovídající současným evropským normám. Plánovaná životnost našich plastových oken a plastových dveří je řádově mnoho desítek let. přesto, že se z hlediska funkce nejedná o složitý výrobek, je zapotřebí z Vaší strany o zabezpečení několika oblastí, které Vám pomohou při správném zacházení s výrobkem a při náležité údržbě a péči o něj, Jsme přesvědčeni, že několik minut, věnovaných prostudování tohoto návodu se Vám vrátí v podobě spokojenosti a bezstarostnosti při jeho užívání. Následující soubor ke stažení je z naší strany součástí komplexní péče o zákazníka.

Více v dokumentu „Návod na obsluhu a údržbu oken a dveří

Bezpečí s kováním ROTO

Firma ROTO FRANK A.G. nabízí a dodává mechanické bezpečnostní systémy pro různé bezpečnostní třídy, které zohledňují všechny individuální bezpečnostní požadavky. Elektronické systémy tuto koncepci doplňují. Roto NT je spolehlivá technika kování, která zabraňuje nežádoucímu vloupání. Robustní technika,stabilní konstrukce a inteligentní řešení detailů nabízí optimální předpoklady pro podstatné zvýšení úrovně bezpečnosti u otvíravě sklopných oken, balkónových a vchodových dveří.

Více v dokumentu „Bezpečné bydlení s kováním Roto NT 

Údržba kování

Je dobré pravidelně ošetřovat (1x ročně) jednotlivá mazací místa – viz. obrázek. Chráníte tak okna před předčasným opotřebením a zachováváte pohyblivost funkčních dílů pro lehký chod kování Roto NT.

Upozornění!
Při mytí kování se nesmí používat žádné prostředky obsahující kyseliny, zásady a abrazivní látky. Na kování se nesmí nanášet žádné nátěrové hmoty.

Více v dokumentu „Návod na obsluhu a údržbu oken a dveří 

Obsluha dveřních pantů, stabilní dveřní závěsy pro plastové dveře

Dveřní závěsy musí garantovat pevnou a neměnnou vazbu mezi křídlem a rámem resp. udržet křídlo ve svislé poloze, která jako jediná garantuje dlouhodobý lehký chod při otevírání a uzavírání dveří. Závěsy Roto DoorLine jsou Vaší správnou volbou, pokud preferujete výrobky s odpovídající bezpečností, designem a komfortem.

Dveřní závěsy DoorLine jsou vítaným doplňkem výrobního programu DoorSafe, protože s sebou přináší další bezpečnostní prvek integrovatelný do stávajícího výrobního programu komponent pro vchodové dveře. Patentované řešení pojistky proti vysazení zajede při uzavření dveří do závěrové drážky v rámové části závěsu a tím je zamezeno vysazení nebo vypáčení dveří.

Kompaktní, rovné linie dveřních závěsů z programu DoorLine dotvářejí design každých vchodových dveří.

Aby bylo možné splnit neustále se zvyšující požadavky v souvislosti s výplněmi odolnými proti páčení, je nutné vyrábět dveře stále těžší. Přestože se váha dveří pohybuje až okolo 120 kg, je možné závěsy na zabudovaných dveřích seřídit ve všech třech osách s vynaložením minimální síly a tak přesně definovat polohu závěrových bodů v křídle proti rámovým uzávěrům.

Návod na obsluhu okenních systémů a kování

Před přepínáním mezi jednotlivými funkcemi okenního systému pomocí kliky, je nutno mít křídlo v tzv. základní poloze (křídlo je připevněno k rámu).

Upozornění!
Kování Roto NT obsahuje bezpečnostní pojistku, která nedovoluje otáčet klikou pokud je křídlo v otevřené nebo sklopené poloze.

Více v dokumentu „Návod na obsluhu a údržbu oken a dveří 

Pokyny pro péči o dveřní kování

Dveřní kování Roto Door lze použít do všech klimatických oblastí. Minimálně 1x ročně vizuálně překontrolovat správnou funkci dveřního zámku ošetřit všechny pohyblivé díly a uzavírací místa závěrových bodů vazelínou, případně olejem ve spreji typu MD, WD.

K promazání vložky použít speciální grafitový olej.

Nepoužívat:
Agresivní čistící prostředky s obsahem kyselin, zásad nebo abrazivních složek, které by mohly porušit ochrannou antikorozní vrstvu. Přetírání dveřního zámku nátěrovou hmotou rozebírání nebo jiný zásah do mechanismu zámku.

Více v dokumentu „Návod na obsluhu a údržbu oken a dveří 

Kam dodáváme okna a dveře?

Rodinné domy

 

Bytové domy

 

Veřejné budovy

 

Firmy a provozovny

 

Proč řešit okna a dveře s námi?

JSME VÝROBCE

Společnost PGOkno s.r.o. je výrobcem plastových a hliníkových oken a dveří špičkového profilového systému Kömmerling.

JSME TRENDY

Dodáváme okna a dveře odpovídající současným trendům řešení obytného prostoru či pracovního prostředí.

MÁME ZKUŠENOSTI

Tým našich spolupracovníků Vám nabídne odbornou radu při výběru oken resp. dveří pro Váš dům či firmu a zajistí montáž.

UMÍME SERVIS

Zákazníkům poskytujeme záruční i pozáruční odborný servis a také servis již namontovaných oken a dveří od jiných dodavatelů.

PROFESIONALITA

Naším dlouhodobým cílem je vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků tak, aby od nás odcházeli s absolutní spokojeností.

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit s výběrem okna nebo dveří?

Nabízíme odbornou konzultaci při výběru oken pro Váš dům a zároveň zajistíme odbornou montáž.

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě